O firmie

BMCon Lesław Majętny (Pracownia Projektowa MDG70 Lesław Majętny do 09.2008r)

Założona w 1997 roku pracownia zajmuje się wykonywaniem projektów budowlanych i wykonawczych, dokumentacji warsztatowych w dziedzinie konstrukcji stalowych, żelbetowych i obudowy. W pracowni opracowywane są dokumentacje wykonawcze i warsztatowe konstrukcji oraz projekty obiektów przemysłowych, magazynowych i handlowych.

Od początku istnienia firma wykonuje również zlecenia projektowe budowy stacji bazowych telefonii GSM dla wszystkich operatorów działających na polskim rynku – ORANGE, T-Mobile, PLUS, PLAY.

Od 2005 do 2008 roku działalność pracowni prowadzona była w ramach firmy projektowo-doradczej Business Management CONSULTING Sp. z o.o. w Katowicach, która działała w zakresie wycen  i zarządzania, oraz projektowania i doradztwa technicznego dla komercyjnych inwestycji budowlanych. Od  2008 r. niezależna działalność biura projektów jest prowadzona pod nazwą BMCon Lesław Majętny.

Mimo tego, że biuro wyspecjalizowało się w konstrukcjach stalowych dla zagadnień o szerszym aspekcie budowlanym, w krótkim czasie jesteśmy w stanie powołać grupę projektantów i realizatorów z dziedziny architektoniczo-budowlanej, która będzie w stanie podołać skomplikowanym technologicznie i konstrukcyjnie zadaniom.

 

Nowoczesny sposób projektowania przekłada się na pozytywne efekty ekonomiczne inwestycji. Stałe podnoszenie kwalifikacji w czasie zdobywania doświadczeń i otwarcie na nowe technologie pozwoliły na opanowanie technik projektowania i realizacji mających ogromny wpływ na wynik finansowy przedsięwzięcia.

Doświadczenie zawodowe

Właściciel biura Lesław Majętny jest absolwentem Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku konstrukcje budowlane i inżynierskie, specjalizacja mosty. W latach 1995-2001 zatrudniony na stanowisku konstruktora CAD, w austriackiej firmie projektowo-wykonawczej Zeman HDF. Okres 6-cio letniej pracy obfitej w wiele doświadczeń zawodowych zakończył na stanowisku Z-cy Kierownika Biura Projektów.

Od 2001 do 2004 roku był projektantem w firmie PROMUS Ruda Śląska. Uczestniczył w projektowaniu i realizacji inwestycji o wartości wielu milionów, między innymi dla firm: Centra Handlowe Grupy Metro, (REAL, Media Markt, Praktiker i Makro Cash & Carry), AGATA Meble, SELT Opole, GLASPOL, POLCAR, Cementownia Górażdże, RMF FM, MAPEI Polska, Centertel oraz Urzędów Miasta. Od lat współpracuje z wieloma Biurami Architektonicznymi, Projektowymi, Wytwórniami Konstrukcji oraz Realizatorami Inwestycji.

 • Lata 1995-2000 – Praca etatowa w Zeman HDF Świętochłowice / Zeman Wien
 • Lata 1997-2008 – Własna firma Projektowa MDG 70
 • Lata 2001-2004 – Praca etatowa w PROMUS Ruda Śląska
 • Rok 2005 – Współpraca z PROMUS Ruda Śląska i BMConsulting Sp. z o.o.
 • Lata 2006-2009 – Prezes Zarządu BMConsutling Sp. z o.o.
 • Od 2008 – Kontynuacja własnej działalności pod firmą BMCon

 

Ponad 20 lat doświadczeń i praktyki w zawodzie inżyniera budownictwa zaowocowało opracowaniem dokumentacji konstrukcji obudowy i stali, projektów budowlanych i wykonawczych obiektów o łącznej powierzchni ponad 650.000m2. Te lata, to nie tylko okres posługiwania się nowoczesnymi, komputerowymi narzędziami projektowo-konstrukcyjnymi, ale również opracowanie ofert, kalkulacji cenowych, prowadzenie negocjacji, nadzory nad realizacją i kierowanie biurem projektów.

Nasza oferta

 • Projekty konstrukcji budowlanych (budowlane, wykonawcze, warsztatowe)
 • Projekty obudowy obiektów
 • Optymalizacje ciężaru konstrukcji stalowych
 • Nadzór nad realizacją projektów budowlanych
 • Opracowanie opinii technicznych
 • Doradztwo techniczne w zakresie komercyjnych inwestycji budowlanych
 • Ocena projektów architektoniczno-budowlanych